Wybór zabawek do pomieszczenia dziecka od czasu do czasu nastręcza rodzicom co niemiara trudności. Obszerny wybór może przyprawić o zawrót głowy. W najwyższym stopniu fundamentalne jest, aby zabawki dopasowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie zagracenie pomieszczenia przesadną ich liczebnością a także wybór zabawek z wyznaczonego materiału. Wielgachnym powodzeniem cieszą się zarówno Misie Szumisie, jak i pluszowe lalki Metoo. Bez wątpliwości niegasnącą popularnością odznaczają się pluszowe misie w wielorakich rozmiarach.

Pokój dla dzieciaczka powinien być dopasowany do jego wieku. W noworodkowym pomieszczeniu nie może zabraknąć również funkcjonalnych sprzętów dla rodziców. Niezbędny będzie kołysany fotel, dzięki któremu łatwiej uśpić niemowlaka. Przy trudnościach z zasypianiem pomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie młode matki, czyli Whisbear, nazywany w podobny sposób Misiem Szumisiem. Z pluszu zabawka na baterie generuje wibracje, które imitują oddźwięki słyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niezmiernie skutecznym uspokajaczem, kiedy dziecko rozpoczyna lamentować. Wyposażone są w sensor, który po dwudziestu minutach gwałtownego wibrowania przechodzi w stan pilnowania, a kiedy maleństwo zaszlocha raz jeszcze zaczyna szemrać intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu malucha oraz pierwsza zabawka, którą dziecko ma przy sobie. Podczas gdy maleństwo rozpoczyna już uchwycić, poza funkcją zasypiania, jest jednocześnie świetny do zabawy. Jego ergonomiczny kształt umożliwia zamontować go również o ramę łóżeczka, pod warunkiem że nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask powracają również stereotypowe, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Pośród lalek mamy tu również misie, króliczki, a również sofy będące w tym samym czasie ogromną zabawką. Zabawki posiadają surowe, zaokrąglone kształty, w związku z tym nadają się również dla niesłychanie malutkich dzieci, również noworodków. Ponadprogramową atrakcją są ubranka dla lalek i niedźwiadków z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa lalka czy niedźwiedź będzie zachwycającym kompanem dziecka od pierwszych chwil życia.

Niezwykle legendarne, a również rozwijające są stereotypowe niedźwiadki, a również interaktywne. Miś na baterię ma wbudowanych kilkanaście trybów między innymi potrafi obliczać, świergocze piosenki, a także zapamiętuje sekrety dziecka szepnięte mu na uszko i troskliwie je powtarza. Przy śpiewaniu i mówieniu rusza również buzią, co jest nadzwyczajną atrakcją dla dzieciaczków.

Elementem wystroju pomieszczenia dziecka mogą być także zabawki drewniane. Zrealizowane z bezpiecznego, antyalergicznego materiału, cieszą się coraz większą wziętością. Zarówno klocki w przeróżnych kształtach, z których można konstruować z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane tory dla samochodzików będą nie tylko zachwycającymi zabawkami, ale w podobny sposób udekorują pokój dla dziecka. Ponadczasowe są także drewniane konie na biegunach, jakimi to bawiły się już prababcie, a prawnukom równie mocno przypadły do gustu.

Dobór zabaweczek do pokoju dziecka powinien być podyktowany nie tylko przemijającą popularnością, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Dobrze by posłużyły dziecku na dłuższy czas.