Urządzanie pomieszczenia dla dzidziusiów pod żadnym pozorem nie jest tak całkiem banalne, jak mogłoby się wydawać. Pomieszczenie musi być pożyteczne szczególnie dla matki i umożliwiać powszednią pielęgnację maleństwa. Powinno być również komfortowe dla dziecka. Na początku powinno się zastanowić się nad kolorem ścianek, niekoniecznie trzeba poddawać się schematom mówiącym o kolorze pąsowym dla dziewczynki oraz lazurowym dla chłopca. Kolory ścianek powinny być łagodne i stymulować rozwój dziecka. Wypada unikać intensywnych barw i przenikliwych kolorów takich jak czerwień i bordowy, które zdołają zaburzać spokojny sen i komplikować zasypianie. Najodpowiedniej odwoływać się do psychologi barw mówiącej, że zielony kolor uspokaja, a biel koi i zapobiega strachom. Nie wskazane jest wprowadzać rozgardiaszu.

Meble dla noworodków- łóżeczko najistotniejsze w pomieszczeniu dziecięcym
Najistotniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego centrum. Przy zakupie nie warto odmawiać sobie, jako że jest ono swego rodzaju gwarantem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, bądź wypadnięciu. Należałoby pamiętać, że dla dziecka kategorycznie bezpieczniejsze jest drzemanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy zdołają przez przypadek je przydusić. Wypada zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które posiadają korygowaną wysokość. Wyższe ułożenie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż łatwiej wyjąc je z łóżeczka, kiedy płaczą, pomimo tego niższe zorganizowanie zapewnia bezpieczeństwo. Pod warunkiem że dysponujesz wyższym budżetem możesz zdecydować się na łóżeczko z wspomagającą alternatywą bujania, w innej sytuacji możesz zwyczajnie kupić kolebkę. Istotnym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najpewniejszym modelem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która zapobiega uduszeniu się.

Meble dla noworodków- funkcjonalizm ponad wszystko
Szczególnie w przypadku dzieci pierworodnych rodziciele decydują się fikuśne meble, jakie posiadają ultra nowoczesne kształty, aczkolwiek nie są praktyczne. Pokoje muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najważniejsza cecha.
Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z nakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać głębokie szuflady, które pomieszczą ubranka a także akcesoria. Półprodukty z których wykonane są meble muszą posiadać certyfikaty jakości wydane przez UE. Z kolei na półkach można umiejscowić kosmetyki a także pieluszki, które będą wiecznie pod ręką.

Wystrój pokoju noworodka- fotel kołysany
Noworodki notorycznie mają trudność z usypianiem i jeżeli nie są dźwigane na rękach płaczą. To może być całkiem problematyczne i wyczerpujące, z tej przyczyny można skusić się na fotel bujany, gdzie rodzicielka może sielankowo obejmować maleństwo w ramionach, a także karmić. Powinno się wybrać model z podnóżkiem i niezbyt głębokim siedzeniem, żeby ułatwić wstawanie. Odpowiednim rozwiązaniem jest również puchowa poduszka oraz modelowane plecy, jakie zapobiegają bólom.

Jeżeli pokój posiada gigantyczne okna rodzic powinien zamontować rolety, aby promienie słońca nie denerwowały wrażliwych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znaleźć się z pokoiku jest oczyszczacz powietrza oraz jego nawilżacz.