Urządzenie pokoju dziecka nie jest łatwym zadaniem. O ile niemowlak nie ma jeszcze swoich upodobań i to rodzice zgodnie ze swoimi preferencjami urządzają jego pokój, o tyle w przypadku większych pociech trzeba już wziąć pod uwagę jego pasje i upodobania. Istotnym wyposażeniem każdego pokoju dla dziecka są zabawki.

Jaki rodzaj zabawek kupić do pokoju noworodka?
W obecnych czasach panuje trend na ekologiczne materiały. Rodzice z ochotą więc wybierają drewniane modele, które zdobiły pokoje ich babć. Dobrym wyborem bez wątpienia jest koń na biegunach, który jest nie tylko zabawką ale ślicznym elementem aranżacji pokoju dziecka. Rzecz jasna najmłodszemu dziecku jeszcze nie posłuży, dlatego poza tym dobrze jest wybrać także pluszaki w czarno-białych barwach. Będzie to interesujący i dobry wybór dla niemowlaka, który potrzebuje dużo bodźców do właściwego rozwoju, a do pewnego momentu w życiu widzi świat w czarno-białych kolorach. Niezbędnym elementem będzie karuzelka nad łóżeczkiem, na którą maluszek będzie mógł spoglądać. Można ją nakręcić dzięki czemu dziecko będzie wodzić za nią wzrokiem. Ponadto będzie odtwarzać piosenki, które pozwolą maluszka uspokoić oraz będą pomocne przy usypianiu go.

Zabawki do pokoju kilkulatka
Wybór zabawek do pokoju kilkulatka bez wątpienia trzeba już z nim uzgodnić. Świetnym wyborem będą duże lalki, które można postawić w kącie albo na szafie, a także pluszowe misie. Dla każdego dziecka taka zabawka jest bardzo ciekawa i pluszak przeważnie dotrzymuje mu towarzystwa, kiedy wybiera się do spania. Warto kupić ponadto kosze, gdzie będzie można je schować, zwłaszcza kiedy jest ich dużo. Można je dobrać pod kolor ścian czy też pomalować, jeśli wykonane są np. z wikliny. Będzie to też odpowiednie akcesorium, które pozwoli nauczyć dziecko utrzymywać porządek w pokoju.

Zabawka dla miłośnika przygód
Kiedy ma się dość dużo miejsca można nabyć także namiot do dziecięcego pokoju. Większość dzieci uwielbia zakamarki i chowanie się, dlatego będzie to dla nich świetna zabawa. Dziecko będzie mogło tam ułożyć swoje pluszaki oraz autka albo lalki. Może do wspólnej zabawy zaprosić rodzeństwo albo też opiekuna, gdyż w namiocie jest sporo miejsca. Letnią porą można go również postawić w ogrodzie, gdzie dziecko będzie mogło bawić się w czasie gorących dni.

Zabawki przede wszystkim mają za zadanie rozwijać, dlatego warto postawić na te interaktywne, wszechstronnie pobudzające zmysły. Nie muszą to być świecące i grające, których zbyt duża ilość może też być rozpraszający dla malucha. Dobrze wybrać te konstrukcyjne, które umożliwiają rozwijanie kreatywnego myślenia, a także wyobraźni przestrzennej. Tradycyjne Lego albo też klocki z drewna będą idealnym dodatkiem do dziecięcego pokoju, budują więź z dzieckiem dzięki wspólnej zabawie. Najważniejsze żeby kupować takie, które właściwe są do wieku dziecka i jego stopnia rozwoju. Można je przechowywać w regale z organizerami, który jest najbardziej funkcjonalny do dziecięcego pokoju, jako że wszystko będzie na wyciągnięcie ręki a ponadto dziecko samo będzie mogło chować do szuflad swoje klocki, lalki i samochodziki, ucząc się przy tym dbania o własne rzeczy.