Małe dziecko w swoim pokoju przebywa bardzo dużo czasu. To tam bawi się i śpi, dlatego warto spędzić trochę czasu i urządzić je w taki sposób, aby było odbiciem jego charakteru i pasji. Dzieci już od najwcześniejszych lat wyrażają wyraźnie co im się podoba, a co nie, nawet wtedy, gdy jeszcze nie mówią. Dlatego warto ich fascynacje przełożyć na aranżację ich pokoju, aby czuły się w nim jak najlepiej.

Kupno mebli do pokoju dziecięcego
Pokój dla dziecka tak jak ten dla dorosłych może być zaaranżowany w danym stylu. Wybór mebli dla dziecka poparty jest głównie komfortem i funkcjonalnością, jednak dobrze by były one także pasujące do planowanej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydować się na meble z drewna, które idealnie skomponują się z każdą aranżacją. Meble z płyty mdf to wybór raczej do pokoju nastolatka, szczególnie jeśli są błyszczące i laminowane, nie sprawdzą się dobrze w pokoju małych dzieci, ponieważ w przypadku ich zastosowania musiałyby być ciągle czyszczone z odbitych dłoni. Najbardziej solidne są meble dębowe, jednak są również bardzo ciężkie. Zwykle więc stosuje się połączenie płyty mdf i płyty meblowej, które jest lżejsze. Do aranżacji pokoju w określonym stylu dla małych dzieci, można zastosować także łóżka w rozmaitych kształtach, np. takie imitujące pojazd wyścigowy albo statek albo dla dziewczynek imitujące karetę. Do niewielkiego pokoju rodzeństwa dobrze wstawić łóżko piętrowe. Takiego łóżka pragnie niejedno dziecko. Ogromny wybór barw i odmian surowców pomoże dopasować je do każdego wystroju. Szafa przesuwna będzie odpowiednia zarówno w pokoju małego dziecka, jak i starszego. Jej główną zaletą jest duża pojemność. Można wykonać ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być zrobiona również z wybraną grafiką lub klasyczną drewnianą.

Urządzenie pokoju dla dziecka w stylu pirackim
Dla miłośników podróży, można urządzić pokój w stylu pirackim. Poza stylizowanym łóżkiem, jego częścią może być ster zamocowany do ściany, a także nalepka ścienna z mapą świata, na której mali odkrywcy zaznaczać będą miejsca, w które pragną pojechać. Rzecz jasna nie może się obyć bez podłogi, która przypominać będzie morskie fale. Mogą na nim być uwidocznione morskie zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie w pobliżu mapy można umieścić postaci piratów z bajek. Częścią pirackiego pokoju stanowczo musi być kufer na pirackie kosztowności, czyli wszystkie cenne zabawki malucha.

Aranżacja pokoju małej modelki
Dziewczynki bardzo lubią naśladować swoje mamy i nic w tym złego, dlatego można urządzić pokój małej miłośniczki mody. Jeżeli dziewczynka lubi przebierać się przed lustrem można przywiesić takie na całą ścianę, w którym będzie mogła przyglądać się sobie, przebierając się w kolejne kreacje. Mała toaletka, podobna do tej, którą ma mama, jednak wyposażona w zabawkowe kosmetyki i bezpieczne dla skóry farby do malowania twarzy. Można wykorzystać bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki takiemu rozwiązaniu akcesoria można zastosować w dowolnych kolorach, nie tylko w różu. Ładnie komponować się będą poduszki, kotary czy dywany w kolorze lawendowym.